Quebonafide powrócił. Po melancholijnym z Romantic Psycho stylu nie ma już śladu. Jest za to różowy outfit i powrót do starszych klimatów.

Co może oznaczać nowy singiel Quebo? Zapowiedź kolejnego albumu czy to tylko jednorazowy strzał? Na ten moment trudno orzec. Nomen omen pełno w tej sprawie znaków zapytania. Jedno zaś jest pewne, singiel dalece odbiega od tego co słyszeliśmy na jego tegorocznym Romantic Psycho. 

Klimat numeru przywodzi raczej na myśl czasy Ezoteryki. Warto zresztą zwrócić uwagę na opis pod teledyskiem.

Tytuł nawiązuje do polskiej gwiazdy kina dla dorosłych, Teen Kasi. Klimat samego utworu to sentymentalna podróż do starszych numerów rapera. Aspekty wizualne i kontrast pomiędzy bohaterami klipu, to świadomy zabieg pokazujący genezę hybrydowego środowiska z którego wywodzi się artysta. Środowiska, w którym jest miejsce dla wszystkich. – czytamy

Nawiązania do Cyberpunka 2077, których wiele osób doszukuje się choćby w komentarzach pod klipem mogły się zatem okazać nieco przedwczesne, bo choć rapera znajdujemy głosowo w polskim hicie na rynku gier wideo to przekaz teledysku jest nieco inny. Szczególnie pierwszy strój z klipu wielu osobom skojarzył się właśnie z dziełem CD Projekt Red, natomiast tematy nie wydają się bezpośrednio powiązane. 

Zastanawiające są zaś dwie ostatnie linijki refrenu. Otóż Quebo nawija w nich następujące słowa:

Dla moich lwów szykuję wieczerzę 

Rp zaspokoiło głód, a to dopiero meze. 

RP to najpewniej po prostu Romantic Psycho. Szykowanie wieczerzy? Czyżby rzeczywiście zapowiadał nowy album, wobec którego tegoroczne dziecko rapera było jednie meze (przystawką)? Jak najbardziej można w ten sposób zinterpretować te słowa. Zwraca także uwagę fakt, że FORXST nie jest wpisany jedynie jako producent muzyczny co jest standardowym zabiegiem w takich przypadkach. Jego ksywka umieszczona jest po X-ie. A więc co, wspólna płyta w całości z tymże producentem? Być może. Na pewno zaś Quebo znów niezwykle zaostrzył apetyty swoich słuchaczy i uważne lwy czekają teraz na informację kiedy rozpocznie się kolejny żer. 

Loading spinner
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments