Od green screen’u o powierzchni 290 m2, przez izolację uczestników w pokojach hotelowych, po pożar przed samym startem pierwszej na świecie bitwy freestyle’owej, która została zrealizowana w przestrzeni wirtualnej. “Imparables – Red Bull Batalla”, czyli film dokumentalny ukazujący kulisy powstania ubiegłorocznej edycji bitwy, jest już dostępny do obejrzenia z polskimi napisami na http://www.redbull.pl/imparables.

 

Imparables: Red Bull Batalla” to film dokumentalny ukazujący przygotowania i przebieg ubiegłorocznegofinału bitwy freestyle’owej Red Bull Batalla, która łączy freestyle’owców z krajów hiszpańsko języcznychna jednej, międzynarodowej scenie.Nie bez powodu w tytule dokumentu pojawia się hasło “imparables” oznaczajace “nie do zatrzymania”.Finał bitwy, który odbył się 12 grudnia 2020 roku, był pod wieloma względami wyjątkowy. Bitwa, która dotej pory co roku gromadziła pięciocyfrową liczbę widzów przed sceną, musiała zostać przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej. W tym celu wykorzystano ogromne studio telewizyjne, 290m2 green screen’u, kamery zaprogramowane w technologii AR, silniki renderujące gry wideo Unreal oraz ogrom technologii,dzięki której freestyle’ujący zawodnicy mogli przenieść swój pojedynek ze studia telewizyjnego w dowolne miejsce na świecie – choćby pustynię, czy ośnieżone, górskie tereny.
Transmisję na żywo w Internecie oglądało równocześnie nawet 1,5 miliona osób, co według portalu Streams Charts zakwalifikowało bitwę na pierwszym miejscu najpopularniejszych na świecie wydarzeń w2020 roku (ex aequo z koncertem latynoamerykaskiego rapera Bad Bunny).

Podczas przygotowań tak dużego przedsięwzięcia nie obyło się bez nagłych zwrotów akcji Inieprzewidzianych trudności jak kontuzja jednego z zawodników, czy pożar w studiu, który postawił podznakiem zapytania realizację finału Red Bull Batalla.W nowej koncepcji musieli odnaleźć się również finaliści, którzy stanęli do pojedynków na słowa bezwspierających ich żywiołowych reakcji ze strony publiki. Nawet wielki wygrany Red Bull Batalla 2020 –Rapder – nie ukrywa, że pojawiały się u niego obawy I niepewność.

Był taki moment w czasie bitwy, kiedy wszyscy zawodnicy byli razem. Miałem poczucie, że jestemnajsłabszym ogniwem. Słyszałem ich freestyle I myślałem, że poziom jest niesamowity. Każdy z nich maswój własny, wyjątkowy styl” – mówił już po zdobyciu zwycięskiego pasa.

Jak wyglądała droga do stworzenia pierwszego międzynarodowego turnieju freestyle’owego, który przeniesiony został do świata wirtualnego? Film dokumentalny “ImparablesRed Bull Batalla” dostępny jest w wersji z polskimi napisami na http://www.redbull.pl/imparables

Red Bull Batalla to globalna bitwa freestyle’owa, która od 2005 roku stanowi platformę dla najlepszych MC w hiszpańskojęzycznym świecie, umożliwiającą wspólne łączenie się, rozwój i rywalizację. W ciągu ostatnich kilku lat założony przez Red Bulla projekt urósł do rangi największych na świecie międzynarodowych zawodów freestyle, jednocząc hiszpańskojęzyczną Amerykę Łacińską i Hiszpanię.
Dzięki Red Bull Batalla, Red Bull daje młodym MC możliwość trenowania, występowania i doskonalenia swoich umiejętności improwizacji i rapowania.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć tutaj

 

 

Loading spinner
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments