W sierpniu miało dojść do kolejnego występu na żywo legendarnej formacji Molesta – w składzie: Włodi, Vienio, Wilku WDZ, Pelson. Raperzy zdecydowali, że nie zagrają podczas FEST Festiwalu. Dlaczego? Przeczytajcie ich oświadczenie.

  • Elo! Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja  branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek  zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement. Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana. O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br.  Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu. Przykro nam, że  nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu. – czytamy.

SPRAWDŹ TO: Tłusty banger od Erosa i Włodiego

Nie jest to jedyny koncert, który skład miał zagrać w najbliższym czasie. Wejdą na scenę już w tę sobotę w Krakowie oraz 1 sierpnia, w dniu 77. rocznicy Powstania Warszawskiego – w Gdyni.

Mamy czwartek, jesteśmy na żywo w Rapnews Studio z Bonsonem:

fot. @PROART.EwaGalin

Loading spinner
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments