Miętha prezentuje drugi singiel “Statek” z nadchodzącego albumu 36,6. Premiera albumu została przeniesiona na 24 września.  Za tekst odpowiada Skip, za muzyke AWGS a klip jest autorstwa Roger Wanke.

Pisząc ten numer miałem przed oczami wielką, parudniową imprezę na statku. Tak samo jak podróż, tak i numer rozwija się stopniowo. Na początku czujemy, że trochę męczy nas ten rejs i te wszystkie substancje. Z czasem, całkiem fajnie jest się zagubić i nie myśleć o niczym, po prostu popłynąć. A pod koniec wjeżdża już depresja, frustracja i złość. Relacje z ludźmi są podtrzymywane dopóki nie postawimy stopy na lądzie i dopóki trwa impreza. Dopóki to małe, pływające państewko nie zacumuje w najbliższym porcie. Oczywiście nie potrzeba statku żeby popłynąć za ostro i znaleźć się w takiej sytuacji” – opowiada Skip, autor tekstu, ½ duetu Miętha.

Muzyka to oczywiście dzieło AWGS, zaś hipnotyzująca warstwa wizualna to efekt pracy Rogera Wanke. Warto zaznaczyć, że singiel “Statek” to druga po utworze “Kumitsu”, tegoroczna zapowiedź wyczekiwanego albumu “36,6”. Jak poinformował zespół na swoim Instagramie, z powodu przedłużających się obostrzeń, premiera wydawnictwa zostaje ostatecznie ustalona na 24 września bieżącego roku. Nie zmienia to faktu, że dla wszystkich, którzy zakupili album w przedsprzedaży czekają liczne niespodzianki i bonusy. Z kolei o iście nieszablonowych kolaboracjach i nadchodzących teledyskach, Skip i AWGS będą na bieżąco informować w swoich social mediach.

 

Loading spinner
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments