Dzisiaj Marta Nizio Siara na swoim profilu facebook udostępniła bardzo ciekawy post. Możemy w nim przeczytać o słabej pozycji Artystów którzy nie mogą grać koncertów przy publiczności. Przeciwieństwem artystów są aktorzy teatrów i wykonawcy kabartów, które zostały już odmrożone.

Marta w swoim poście podała treść wiadomości, którą każdy z nas może przesłać na podanego maila. Jest duża szansa, że właśnie ta wiadomość pomoże artystą w powrocie do wykonywania swojego zawodu w 100%. Dlatego każdy fan muzyki powinien przesłać poniższego maila, który niewątpliwie pomoże nam w odmrożeniu tej kategorii kulturowej.

Istnieje możliwość, że w rezultacie już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli udać się na koncerty swoich ulubionych wykonawców.

Z pewnością wielu z was brakuje tego uczucia słuchania muzyki na żywo. Oczywiście powrót koncertów byłby dalej powiązany z obostrzeniami tz. Maseczki podczas występów ograniczone wejścia i wyznaczone strefy.

Trzeba przyznać, że Marta wpadła na naprawdę dobry pomysł, który bez wątpienia pomoże artystą jak i nam słuchaczom w powrocie do normalności

poniżej załączam treść wiadomości którą Każdy w was może wysłać na tego maila:

[email protected]

“Szanowni Państwo,
pragniemy zgłosić swój zdecydowany protest wobec treści rozporządzenia z 6 maja 2021 roku związanego z tzw. odmrażaniem gospodarki i życia publicznego, w tym obszaru kultury.
Zgodnie z tym co możemy przeczytać obecnie w Dzienniku Ustaw do 5 czerwca włącznie nie jest możliwa organizacja wydarzeń kulturalnych z udziałem zespołów muzycznych. Jest to szalenie niezrozumiałe, gdy porównamy jak wiele innych dziedzin zostaje dopuszczonych do funkcjonowania – przykładowo od najbliższego weekendu na stadiony w całej Polsce będą mogły wejść tysiące kibiców. Trudno także zrozumieć dlaczego na tej samej scenie może wystąpić kilkunastu aktorów teatru, a nie może czteroosobowy zespół muzyczny.
Treść rozporządzenia jest niezgodna także z wcześniejszymi zapowiedziami ze strony Premiera, Ministra Zdrowia oraz innych przedstawicieli rządu. Na konferencji prasowej w dniu 28 kwietnia padło ze strony dziennikarzy konkretne pytanie dotyczące koncertów oraz festiwali w okresie letnim. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że wydarzenia kulturalne w plenerze będą mogły się odbywać od dnia 15 maja. Wiele instytucji oraz przedsiębiorców działających w obszarze kultury po tych zapewnieniach rozpoczęło przygotowania do koncertów i spektakli. Często wiąże się to z zainwestowaniem ostatnich oszczędności w działania promocyjne lub zaliczki dla artystów. Sytuacja w całej branży jest dramatyczna. Kolejne odwołane lub przełożone wydarzenia pogłębią problemy finansowe oraz po raz kolejny zniechęcą publiczność do zakupu biletów.
Argumentację dotyczącą tego jak niesprawiedliwe jest sformułowanie “i zespołów muzycznych” w punktach 18 i 19 rozdziału 3 wspomnianego rozporządzenia moglibyśmy rozwinąć o wiele szerzej. Wierzymy jednak, że nie jest to potrzebne i doskonale Państwo rozumieją naszą sytuację, wobec czego niewątpliwie staną jako Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu po stronie sektora kultury. Zwracam się z prośbą o interwencję na forum Rady Ministrów w sprawie dopuszczenia działalności zespołów muzycznych od dnia 15 maja na zasadach identycznych jak pozostałej działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki ujętej w PKD w dziale 90.0.”

 

Loading spinner
Poprzedni artykułPawbeats ponownie z gwiazdą filmów dla dorosłych?
Następny artykułKaz Bałagane prezentuje nowy singiel z ciekawą gościnką
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments