Tata Maty ma całkiem duże koneksje ze światem rapowym, nawet jak na ojca popularnego rapera. Jego zwrotka nagrana w ramach akcji #hot16challenge2 przekroczyła 9,5 miliona odsłon na YouTube, Quebonafide w utworze „MATCHA LATTE” zdradził również, że jest jego adwokatem. Występował także z Matą na scenie – w ten sposób wykonali akustycznie utwór „100 dni do matury”.

Teraz Marcin Matczak napisał książkę pt. „Jak wychować rapera”. Jak sam pisze, jest to książka poświęcona relacji ojca z synem, patodemokracji i potrzebie rebelii.

  • Wydawnictwo zaproponowało mi stworzenie poradnika, jak wychować obywatela. Byłaby to pouczająca książka, ale mało kto chciałby ją przeczytać. Napisałem więc o tym, jak wychować rapera, bo w tym przynajmniej mam pewne doświadczenie. Ostatecznie książka o tym, jak wychować rapera, jest o tym, jak wychować obywatela. Ma mieć dzikie serce i empatię, wrażliwość i siłę. Ma być odważny i mówić prawdę, nawet jeśli głos mu drży – napisał na Instagramie Marcin Matczak.

Każdy rozdział tego „bezradnika” poświęcony jest jednemu utworowi Michała i szerszym rozważaniom – o życiu, społeczeństwie i państwie. To biografia przemieszana z analizą literacką tekstów Michała, lekcja WoS-u przemieszana z wychowaniem do życia w rodzinie, opowieść o buncie młodego chłopaka i o ojcu, który próbuje zrozumieć swoje dziecko.

Książka dostępna jest do zamówienia na stronie empiku. Premiera 1 września.

Loading spinner
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments