Kanadyjski raper Drake został artystą dekady według magazynu Billboard. Artysta otrzyma nagrodę dla “Artysty Dekady” podczas gali Billboard Music Awards 23 maja. Raper wyprzedził takich artystów jak:

1, Drake
2, Taylor Swift
3, Bruno Mars
4, Rihanna
5, Adele
6, Ed Sheeran
7, Justin Bieber
8, Katy Perry
9, Maroon 5
10, Post Malone

Dominacja Drake’a przez dekadę zapewnia mu najwyższe wyróżnienia w ogólnej kategorii najlepszych artystów, która klasyfikuje najlepszych artystów na podstawie aktywności na liście przebojów Billboard Hot 100 i listy albumów Billboard 200, a także danych z mediów społecznościowych i przychodów z tras koncertowych. Billboard Boxscore w ciągu dekady.

Po pierwszym pojawieniu się na listach przebojów Billboard w 2009 roku, Drake zdobył dziewięć Billboard 200 na pierwszym miejscu w 2010 roku, najpierw prowadząc swoim debiutanckim albumem studyjnym z 2010 roku, Thank Me Later, a ostatnio królował z albumem Care Package z 2019 roku. Zdobył również sześć Hot 100 nr 1 w tym okresie. Od swojego debiutu zatarł liczne rekordy na listach przebojów, w tym największą liczbę Top 10 z listy przebojów Hot 100 (45, jak dotąd) i ogólną liczbę wpisów (232).

Aktualnie artysta przygotowuje się do wydania albumu “Certified Lover Boy”, który miał ukazać się w styczniu, jednak jego premiera została przeniesiona – dalej nie wiadomo na jaki dokładnie termin.

Loading spinner
Poprzedni artykułŚliwa z singlem “Filtry” – za tydzień premiera albumu
Następny artykułZarzycki x Duggi – Super Fancy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments