Tuż po wygraniu z Kizo, będąc jeszcze w oktagonie Arab skorzystał z okazji i poinformował, że ruszył preorder jego nowej płyty „Happy New Ja”, której data premiery został ustalona na 30 maja 2021 roku. Preorderowe wydanie zostało wzbogacone o EP-kę „Lunar Vol. 1”.

Płyta powstawała w Łodzi na przełomie 2020 i 2021 roku. Okres powstawania materiału zawartego na wspomnianym krążku zbiegł się naturalnie (jak to w życiu bywa najczęściej) z wieloma zmianami w życiu Araba, wynikających nie tylko z własnych postanowień i zmiany adresu. Jak ujął to ktoś mądry – najpiękniejsze co w życiu może spotkać człowieka, to drugi człowiek – „HNJ” daje wyraz tej koncepcji, jej treść momentami mogłaby pozwolić na zakwalifikowanie albumu jako soul rap, gdyż jego treść skupia się na tym, co chyba każdemu z nas jest najbliższe – ludzkie relacje, uczucia, idee.

Najnowsze wydawnictwo to kilkanaście utworów, gościnnych występów, między innymi Bonsona, Bilona HG, Kacpra HTA. Nowy album Araba jest promowany singlem „1.9 TDI”.

Loading spinner
Poprzedni artykułHodak zapowiada nowy album wraz z premierą singla “Oh No!”
Następny artykułSuper Express z “małą” wpadką ze znanym raperem
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments