Tuż po wygraniu z Kizo, będąc jeszcze w oktagonie Arab skorzystał z okazji i poinformował, że ruszył preorder jego nowej płyty „Happy New Ja”, której data premiery został ustalona na 30 maja 2021 roku. Preorderowe wydanie zostało wzbogacone o EP-kę „Lunar Vol. 1”.

Płyta powstawała w Łodzi na przełomie 2020 i 2021 roku. Okres powstawania materiału zawartego na wspomnianym krążku zbiegł się naturalnie (jak to w życiu bywa najczęściej) z wieloma zmianami w życiu Araba, wynikających nie tylko z własnych postanowień i zmiany adresu. Jak ujął to ktoś mądry – najpiękniejsze co w życiu może spotkać człowieka, to drugi człowiek – „HNJ” daje wyraz tej koncepcji, jej treść momentami mogłaby pozwolić na zakwalifikowanie albumu jako soul rap, gdyż jego treść skupia się na tym, co chyba każdemu z nas jest najbliższe – ludzkie relacje, uczucia, idee.

Najnowsze wydawnictwo to kilkanaście utworów, gościnnych występów, między innymi Bonsona, Bilona HG, Kacpra HTA. Nowy album Araba jest promowany singlem „1.9 TDI”.

Loading spinner
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments