Paluch opuszczał ubiegłoroczną galę Popkillerów z dwiema statuetkami przyznanymi mu za single dekady. Gremium zdecydowało się nagrodzić go za „Szamana”, fani za utwór „Bez strachu”. Klip do tego drugiego kawałka właśnie przekroczył 100 mln wyświetleń na YouTube, pozwalając Paluchowi dołączyć do ekskluzywnego grona, w którym znaleźli się dotychczas jedynie Grubson, Tymek, KaeN z Cheebą i Wdową oraz Quebonafide wspólnie z ReTo.

Chwile przed przeprowadzką z 35m2 (z żoną i dwójką dzieci). Siedziałem na balkonie pierwszego mieszkania na kredyt, które nie było jeszcze wykończone (taki azyl żeby znaleźć chwile spokoju na skupienie nad numerem). Pół roku przed zakupem nowego lokum urodziła się nam córka, drugie moje dziecko. Byłem kilka miesięcy przed wydaniem albumu z Kalim „Milion dróg do śmierci” i miałem akurat wolny dzień od pracy w gastro.

 

Ilość pytań, które pojawiały się w głowie i związany z nimi niepokój, nie pozwalały mi spać. Emocje, które musiałem gdzieś uwolnić, zmierzyć się z nimi. Napisałem ten numer w max 2h. Naturalne wyrzucenie z siebie rozkmin o świecie, który mnie otaczał z pozycji, w której wtedy ten świat postrzegałem. Nie postawiłbym na „sukces” tego numer nawet 10zł. Cieszę się, że ten numer został tak odebrany i może dawać siłę komukolwiek nawet w tak trudnych czasach. Niepokój i pytania pojawiają się dzisiaj częściej niż kiedykolwiek, dlatego wróciłem do tego numeru kolejny raz – wspominał niedawno okoliczności nagrania napisania „Bez strachu” artysta.

Loading spinner
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments